Eva Pinkelnig zaliczyła koszmarny upadek podczas treningu na małej skoczni w austriackim Seefeld. Skoczkini narciarska rozerwała śledzionę i została poddana natychmiastowej operacji.

Pinkelnig tuż po upadku została przetransportowana do szpitala w Innsbrucku. Operacja na szczęście przebiegła bez żadnych komplikacji, co potwierdził Harld Rodlauder, trener austriackiej kadry kobiet w skokach narciarskich.

- Teraz najważniejsze, żeby wyzdrowiała i wróciła do pełni sił. O powrocie do sportu pomyślimy później - powiedział.

Eva Pinkelnig - gwiazda kobiecych skoków narciarskich

Eva Pinkelnig to jedna z najlepszych zawodniczek na świecie. W poprzednim sezonie zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W 2019 roku sięgnęła natomiast po dwa srebrne medale mistrzostw świata.

W tej chwili trudno mówić o tym, kiedy 32-letnia skoczkini będzie mogła wrócić do rywalizacji.