Zamknij

Nowy projekt skoczni w Zakopanem: To jest chore [FOTO+WIDEO]

Maciej Walasek
21.01.2019 20:54
Nowy projekt skoczni w Zakopanem: To jest chore [FOTO+WIDEO]
fot. kadr z wideo

Po niedzielnym konkursie Pucharu Świata w Zakopanem przedstawiono kontrowersyjny projekt Wielkiej Krokwi. Rafał Kot w studiu TVP w mocnych słowach skrytykował pomysł.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku      

Zagłosuj

Czy taka zmiana Wielkiej Krokwi wyjdzie skokom na dobre?

Liczba głosów:

Tuż po niedzielnych zawodach indywidualnych w Zakopanem w studiu TVP Sport pokazano nagranie, gdzie przedstawiono nowy projekt przebudowy Wielkiej Krokwi. Architekci postawili na zbudowanie tunelu nad rozbiegiem skoczni, którego głównym zadaniem byłaby ochrona toru przed śniegiem i deszczem. To zrównałoby szanse zawodników przy dojeździe do progu.

Zobacz także

Pomysłodawcy zaznaczyli, że władze Zakopanego wydali wstępną zgodę na budowę, która miałaby nadejść w najbliższych lat. Rafał Kot, ekspert TVP przyznał, że nie widzi najmniejszego sensu w tworzeniu takiej konstrukcji.

- Powiem mocno, że to jest po prostu chore. Uważam, że to jest zbędne. Mówią coś o higienie skoczków, ale przecież jak będzie mocno padać, to wyjadą z takiego tunelu wprost w śnieżycę – mówił.

Z kolei Jakub Kot podkreślił, że byłoby lepiej, gdyby pieniądze na tę budowę zostały przeznaczone na szkolenie młodzieży.

- Pieniądze, które miałyby posłużyć na realizację tego zadaszenia, lepiej przeznaczyć na młodzież. Od kilku dni mniejsze skocznie są przysypane śniegiem i młodzi nie mają gdzie trenować.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

 RadioZET.pl/sport.pl/MW