Kamil Stoch skomentował rekord skoczni: Myślałem, że nie wyląduję

Maciej Walasek
26.01.2019 12:13
Kamil Stoch
fot. PAP/EPA

Kamil Stoch zajął drugie miejsce w sobotnim konkursie Pucharu Świata rozgrywanym w Sapporo. W serii finałowej skoczek z Zębu pobił rekord Okurayamy, uzyskując 148,5 metra.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku    

Kamil Stoch spisał się fenomenalnie w czasie sobotniego konkursu w Sapporo. Mimo że trzykrotny mistrz olimpijski zajmował 6. miejsce po pierwszej serii, w drugiej kompletnie odleciał rywalom i oddał niesamowity skok na 148,5 metra, bijąc rekord obiektu aż o 4,5 metra.

Zobacz także

- Jeżeli komuś podniosłem ciśnienie w pozytywny sposób, to bardzo się cieszę. Samemu sobie podniosłem i kawy już nie potrzebuję. Na progu było wszystko ok, ale potem było takie ciśnienie powietrza, że myślałem, że już nie wyląduję. Czułem, że mnie „rozrywa” na wszystkie strony - powiedział Stoch w wywiadzie dla skijumping.pl.

W trakcie japońskiego weekendu, lider polskiej kadry walczy nie tylko na skoczni, ale także zmaga się z przeziębieniem. Na szczęście sam zawodnik przyznaje, że czuje się coraz lepiej, ale do pełnego zdrowia trochę jeszcze brakuje.

- Dziś czuję się lepiej, ale wciąż jestem bardzo osłabiony. Musiałem zrezygnować z udziału w serii próbnej, bo wydaje mi się, że brakłoby mi energii na ten ostatni skok.

W niedzielę skoczkowie powalczą w drugim konkursie indywidualnym.

RadioZET.pl/skijumping.pl/MW