Zamknij

Szczere słowa Kamila Stocha po konkursie w Oberstdorfie: Nie czułem się najlepiej

Maciej Walasek
30.12.2018 19:54
Kamil Stoch
fot. PAP/EPA

Kamil Stoch zajął ósme miejsce w inauguracyjnym konkursie 67. Turnieju Czterech Skoczni. Chociaż kibice liczyli na więcej, skoczek z Zebu jednocześnie uspokajał i przyznał, że nie czuł się najlepiej na skoczni w Oberstdorfie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku     

W pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni wygrał Ryoyu Kobayashi. Najlepszy z Polaków – Dawid Kubacki uplasował się na 5. pozycji. Z kolei trzykrotny mistrz olimpijski był dopiero 8. W wywiadzie dla TVP 30-latek wypowiedział się na temat zawodów.

- Uważam, że wygrali najlepsi, nie było. Jednocześnie zaprzeczył, by warunki na skoczni miały znaczący wpływ na przebieg rywalizacji. To, że były ruchy powietrza... tak zawsze jest – tłumaczył Stoch.

Zobacz także

- Nie czułem się dziś najlepiej, czegoś brakowało. Nie mam jednak powodów żeby się denerwować czy być smutnym, bo w dalszym ciągu jestem w wysokiej formie. Chodzi o to, by nie wypalić się już pierwszego dnia. Turniej jest bardzo długi. Najlepiej nie podchodzić do niego jak do turnieju, a z konkursu na konkurs – dodał.

Już jutro skoczkowie zmierzą się w kwalifikacjach do noworocznego konkursu w Garmisch-Partenkirchen. Relacja na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/TVP/MW