Zamknij

Kwalifikacje do PŚ w Klingenthal: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć?

12.12.2019 08:00
skoki narciarskie Klingenthal
fot. PAP/EPA

Przed nami kwalifikacje do konkursu Pucharu Świata w Klingenthal. Sprawdź, gdzie i kiedy obejrzeć skoki narciarskie w ten weekend. Transmisja PŚ w Klingenthal na żywo w TV i online stream w internecie. Relacja na żywo na sport.radiozet.pl.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Puchar Świata w skokach narciarskich tym razem odbędzie się w niemieckim Klingenthal. Pozycji lidera klasyfikacji generalnej bronić będzie Norweg Daniel Andre Tande. Zbliżyć się do niego spróbują natomiast Polacy - Kamil Stoch i Dawid Kubacki, którzy zajmują aktualnie kolejno ósme i dziewiąte miejsce. O kolejne punkty Pucharu Świata powalczą w niedzielę, o ile oczywiście w piątek przebrną przez kwalifikacje. Na sobotę natomiast zaplanowano zawody drużynowe.

Kwalifikacje PŚ w Klingenthal NA ŻYWO. Transmisja TV

Można powiedzieć, że Klingenthal to szczęśliwa dla Polaków skocznia. Biało-czerwoni czterokrotnie tu stawali na podium. Swoje jedyne w karierze zwycięstwo odniósł Krzysztof Biegun, ponadto medale zdobywali Adam Małysz (dwukrotnie) i Kamil Stoch. Raz Polacy wygrali na tej skoczni zawody drużynowe.

Nasi skoczkowie będą chcieli wrócić do czołówki, bowiem start nowego sezonu nie jest najlepszy w ich wykonaniu. Kamil Stoch tylko raz stanął na podium - podczas konkurs w Wiśle był trzeci. Do liderującego w klasyfikacji generalnej Tande lider polskiej kadry traci aż 140 punktów.

Skoki narciarskie - kwalifikacje do PŚ w Klingenthal

W składzie na PŚ w Klingenthal znaleźli się: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot, Stefan Hula, Jakub Wolny i Klemens Murańka. To właśnie tę siódemkę zobaczymy w piątkowych kwalifikacjach.

Kwalifikacje PŚ w Klingenthal na żywo w piątek o godz. 15.45. Transmisja na żywo w Eurosporcie i online stream w Eurosport Player. Relacja i wyniki live na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/AN