Fatalne wyniki i koniec współpracy. Dawna potęga żegna trenera

Andreas Nicolaides
07.03.2018 18:41
skoki narciarskie
fot. PAP/EPA

Andreas Mitter nie będzie już trenerem fińskich skoczków narciarskich. Jak poinformował tamtejszy związek narciarski, wygasająca wraz z końcem tego sezonu umowa nie będzie przedłużona.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Mitter to 36-letni szkoleniowiec z Austrii. Z fińską kadrą pracował w roli pierwszego trenera od dwóch lat. Pozostanie na stanowisku do końca sezonie.

Zobacz także

Pod jego wodzą Finowie nie odnosili żadnych sukcesów. W ciągu dwóch lat żaden z reprezentantów tego kraju nie zajął w Pucharze Świata nawet miejsca w czołowej dziesiątce. Najlepszy wynik uzyskał Jarkko Maatta w 2017 roku w Innsbrucku. Był czternasty.

W tym sezonie żaden z Finów nie załapał się nawet do czołowej dwudziestki.

Fińscy skoczkowie narciarscy

Finowie to jedna z najlepszych nacji w historii skoków narciarskich. Janne Ahonen, Matti Nykaenen, Matti Hautameki - to tylko niektóre z nazwisk ich wybitnych reprezentantów, mistrzów świata, mistrzów olimpijskich i zdobywców Kryształowej Kuli za zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Stefan Horngacher wciąż nie przedłużył kontraktu

Wciąż niejasna jest tez przyszłość Stefana Horngachera. Kontrakt trenera reprezentacji Polski także wygasa z końcem obecnego sezonu.

RadioZET.pl/AN