PŚ w Willingen: W niedzielę ostatni akord Willingen Five

Andreas Nicolaides
17.02.2019 10:32
Willingen, Kamil Stoch
fot. PAP/EPA

W niedzielę wyniki dwóch serii konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich zadecydują, który z zawodników zwycięży w drugiej edycji Willingen Five i zdobędzie główną nagrodę - czek na 25 tysięcy euro. Rok temu triumfował Kamil Stoch.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W tym roku liderem po trzech piątych turnieju jest Karl Geiger, który zwyciężył w sobotę. Tego dnia Niemiec oddał najdłuższy skok - 150,5, tylko o półtora metra krócej od rekordu skoczni należącego do Fina Janne Ahonena. Ten wynoszący 152 m został ustanowiony w 2005 roku po modernizacji obiektu, wcześniej przez cztery lata wynosił 151,5 m i należał do Adama Małysza.

Reprezentant gospodarzy o 1,9 pkt wyprzedza prowadzącego w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Japończyka Ryoyu Kobayashiego. Trzeci jest Piotr Żyła ze stratą 6,4 pkt, a czwarty Stoch, który do lidera traci 10,1 pkt.

Klasyfikacja generalna Willingen Five 2019. Sprawdź aktualne wyniki

Geiger w sobotę po raz drugi w karierze triumfował w konkursie Pucharu Świata, a Stoch, który był drugi, po raz 66. stanął na podium zawodów tego cyklu.

Po weekendzie w Willingen skoczkowie nie będą mieć dużo czasu na odpoczynek, bowiem już w sobotę czeka ich pierwsze starcie o medale mistrzostw świata.

PŚ w Willingen. O której godzinie niedzielny konkurs?

Niedzielny konkurs rozpocznie się o godz. 15.15. Prognoza pogody jest zbliżona do sobotniej, temperatura powietrza dojdzie do 10 stopni Celsjusza i nie powinno mocno wiać.

RadioZET.pl/AN/PAP