PŚ w Willingen: Czas na konkurs indywidualny, Polacy w ataku na podium

Andreas Nicolaides
16.02.2019 11:56
skoki w Willingen
fot. PAP/EPA

Polscy skoczkowie narciarscy po piątkowym zwycięstwie w konkursie drużynowym Pucharu Świata w Willingen w sobotę wysoką formę będą mieli okazję potwierdzić w zmaganiach indywidualnych. Pierwsza seria zaplanowana jest na godzinę 16.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Biało-czerwoni w "drużynówce" nie dali rywalom szans. Drugich Niemców wyprzedzili aż o 79,2 pkt. W nieoficjalnym indywidualnym zestawieniu niespodziewanie najlepszy okazał się Jakub Wolny, przed Piotrem Żyłą i Kamilem Stochem. Dziesiąty był Dawid Kubacki. Oprócz tej czwórki w sobotę wystartują także Stefan Hula i Maciej Kot.

W klasyfikacji generalnej PŚ Stoch jest drugi. Prowadzący Japończyk Ryoyu Kobayashi ma jednak nad nim aż 431 punktów przewagi. Trzeci jest Austriak Stefan Kraft, a kolejne miejsca zajmują Żyła i Kubacki.

W Pucharze Narodów natomiast Polacy zdecydowanie prowadzą. Drugich Niemców wyprzedzają o 428 pkt.

Piątkowe kwalifikacje oraz sobotni i niedzielny konkurs wliczane są do klasyfikacji "Willingen Five". Ten, kto zgromadzi najwyższą notę łączną, otrzyma premię w wysokości 25 tys. euro. Przed rokiem zgarnął ją Stoch, a teraz najbliżej niej jest póki co Markus Eisenbichler. Niemiec wygrał kwalifikacje z przewagą 3,4 pkt nad Żyłą.

Skoki w Willingen na żywo na sport.radiozet.pl. Początek pierwszej serii o godz. 16.00.

RadioZET.pl/PAP/AN