Polski skoczek zakończył karierę przez... problemy zdrowotne i finansowe

Andreas Nicolaides
06.04.2019 17:19
Przemysław Kantyka
fot. Jan GRACZYNSKI/East News

Przemysław Kantyka zakończył karierę. Jak wyjawił, powodem tej decyzji były problemy zdrowotne i finansowe, z jakimi zmagał się w minionym sezonie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Mój tata prowadzi sklep spożywczy. Widział jak bardzo chodzę skołowany i zrezygnowany. Dostrzegał, że dopadają mnie stany depresyjne, więc postanowił zaoferować pomoc finansową, abyśmy dociągnęli tę zimę do końca. Owszem, w kadrze mamy zapewniony sprzęt, organizuje się nam obozy treningowe i wyjazdy na zawody, natomiast chodzi o pieniądze na życie poza skocznią. Wielu członków kadry B ma już rodziny, a brakuje środków na tak podstawowe aspekty jak paliwo - powiedział w rozmowie z serwisem skijumping.pl.

Przemysław Kantyka przedwcześnie kończy karierę skoczka

Przemysław Kantyka kończy karierę

- Do tego dochodziły kłopoty finansowe. Jestem na takim etapie życia, na którym większościowo odciąłem się od pieniędzy rodziców. Owszem, otrzymywałem od nich pomoc, ale chciałem się usamodzielnić i żyć na własną rękę. Mieszkam z dziewczyną, ale bywało naprawdę ciężko wobec braku obiecanego wsparcia dla kadry B - dodał skoczek.

Przemysław Kantyka w minionym sezonie zadebiutował w Pucharze Świata. W styczniu 2019 roku w Zakopanem zajął 48. miejsce.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/skijumping.pl/AN