Zamknij

Skoki na stadionie? Apoloniusz Tajner nie rezygnuje z pomysłu

Maciej Walasek
29.04.2018 13:02
Apoloniusz Tajner
fot. Marek Podmokły Agencja Gazeta

Apoloniusz Tajner nie ukrywa, że jego marzeniem jest organizacja zawodów skoków narciarskich na stadionie. Prezes PZN wciąż uważa, że plan może zostać zrealizowany. Zdaniem byłego trenera skoczków nowe możliwości daje stadion w Chorzowie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Nadal głównym obiektem, na którym miałby odbyć się konkurs jest Stadion Narodowy w Warszawie, ale oprócz niego pojawił się nowy kandydat – "Kocioł Czarownic" w Chorzowie. Na piłkarskiej arenie powstałaby skocznia K-90, która zostałaby naśnieżona przez firmę Supersnow.

Zagłosuj

Czy skoki na stadionie to dobry pomysł?

Liczba głosów:

- Pomysł nie został w pełni odrzucony i cały czas bierzemy go pod uwagę. Kolejne możliwości daje nam niedawno otwarty Stadion Śląski w Chorzowie – powiedział Tajner.

Zobacz także

Prezes Polskiego Związku Narciarskiego wciąż nie podał konkretnych informacji na temat przeprowadzenia zawodów na stadionie. Były trener skoczków chciałby zorganizować konkurs pod koniec października, ale przeprowadzenie zawodów w najbliższym sezonie jest mało prawdopodobne.

- Międzynarodowa Federacja Narciarska szuka urozmaiceń. Chcielibyśmy zrobić konkurs pod koniec października. Coś na wzór tego, co robią alpejczycy na inaugurację sezonu.

Pomysł nietypowego konkursu popiera Walter Hofer. Schody zaczynają się już w kwestii finansowej, ponieważ środki potrzebne na organizację takich zawodów przekraczają wysokość 20 milionów złotych. Jednak przychody z biletów i praw transmisyjnych nie spowodują, że organizatorzy wyjdą na zero.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/MW