PŚ w Zakopanem: O której godzinie kwalifikacje? [DATA, GODZINA]

24.01.2020 17:30
PŚ w Zakopanem - GODZINA kwalifikacji
fot. PAP/EPA

PŚ w Zakopanem: O KTÓREJ GODZINIE kwalifikacje? KIEDY skaczą skoczkowie w PŚ w Zakopanem? Dawid Kubacki i reszta biało-czerwonych będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony przed zawodami na Wielkiej Krokwi. PŚ w Zakopanem - kwalifikacje: KIEDY i O KTÓREJ godzinie skoki? Relacja i wyniki kwalifikacji na żywo na sport.radiozet.pl. Skoki PŚ w Zakopanem - kwalifikacje KIEDY i O KTÓREJ?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

PŚ w Zakopanem cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Co roku do stolicy polskich Tatr przybywa tysiące kibiców, którzy chcą na żywo dopingować reprezentantów Polski. W tym sezonie bez wątpienia najlepiej spośród kadrowiczów Michala Doleżala radzi sobie Dawid Kubacki i to on będzie jednym z faworytów do wygrania konkursu indywidualnego na Wielkiej Krokwi. Jego najgroźniejszymi rywalami będą Karl Geiger, Stefan Kraft i Ryoyu Kobayashi. W ostatni weekend w Titisee-Neustadt walka o zwycięstwo toczyła się głównie między tymi skoczkami. Na PŚ w Zakopanem zapowiada się ekscytujący pojedynek między tą czwórką.

Ogromne utrudnienia przed PŚ w Zakopanem. Chcą zablokować drogę do miasta

PŚ w Zakopanem: Kiedy są kwalifikacje? O której godzinie?

Kibice wierzą, że w PŚ w Zakopanem o najwyższe lokaty powalczą także Kamil Stoch i Piotr Żyła. Skoczek z Zębu co prawda niezbyt dobrze wspomina ostatnie dwa lata w Zakopanem, gdzie nie udało mu się awansować do drugiej serii. Jednak fani liczą, że tym razem trzykrotny mistrz olimpijski odczaruje Wielką Krokiew. W PŚ w Zakopanem zostanie rozegrany konkurs drużynowy (sobota) i zawody indywidualne (niedziela).

Na PŚ w Zakopanem Polacy wystawili jedynie dziewięciu zawodników, mimo że biało-czerwoni mogli powołać 12 skoczków. Ostatecznie sztab szkoleniowy postanowił wysłać kilku innych podopiecznych na Puchar Kontynentalny do Sapporo. W związku z tym w kwalifikacjach PŚ w Zakopanem powalczą: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Stefan Hula, Jakub Wolny, Adam Niżnik, Andrzej Stękała i Aleksander Zniszczoł.

PŚ w Zakopanem: Pogoda znów pokrzyżuje plany skoczkom?

W ubiegłym roku kwalifikacje PŚ w Zakopanem wygrał Johann Andre Forfang. Z kolei niespodziankę sprawił Zniszczoł, który uplasował się najwyżej z Polaków i zajął szóste miejsce.

PŚ w Zakopanem: Kwalifikacje - GODZINA, DATA

Kwalifikacje PŚ w Zakopanem na żywo odbędą się w piątek, 24 stycznia. Początek walki o udział w niedzielnym konkursie indywidualnym rozpocznie się o godzinie 18.00. Relacja na żywo z kwalifikacji PŚ w Zakopanem na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl