Zamknij

Skoki Zakopanem: Polacy bez błysku w Pucharze Kontynentalnym, wygrane Austriaka

14.03.2021 13:02
Maciej Kot
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER

Ulrich Wohlgenannt zwyciężył w dwóch niedzielnych konkursach Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem. W pierwszych porannych zawodach najwyżej sklasyfikowany z biało-czerwonych był Stefan Hula, a w drugich Maciej Kot.

Ulrich Wohlgenannt dwukrotnie triumfował na Wielkiej Krokwi w Zakopanem w zmaganiach w Pucharze Kontynentalnym w Zakopanem. W pierwszych zawodach szósty był Stefan Hula (134 i 131 m). W pierwszej „dziesiątce” sklasyfikowany został również Klemens Murańka, który zajął ósme miejsce (130,5 i 131 m).

Po krótkiej przerwie skoczkowie mieli okazję poprawić swoje wyniki w drugim konkursie. Zmagania odbywały się przy mocnych podmuchach wiatru pod narty. Mimo że Arkadiuszowi Jojko odjęto przy próbie ponad 27 punktów, to nie przełożyło się na odległość, gdzie uzyskał tylko 119 m.

Najlepiej z Polaków warunki wykorzystał Maciej Kot (132 i 131,5 m). W pierwszej serii drugiego konkursu daleko poleciał też Stefan Hula (131 m), ale w drugiej osiągnął tylko 126 m. Tomasz Pilch, który w pierwszej serii skoczył 128,5 m, w drugiej próbie skoczył jedynie 116,5 m.

PK w Zakopanem: Popis Austriaków, Polacy bez błysku

W czołówce trwała zażarta walka o zwycięstwo, gdzie ostatecznie górą był Ulrich Wohlgenannt. Austriak wygrał dwa konkursy PK w Zakopanem.

Maciej Kot był 6., Aleksander Zniszczoł 9., a Stefan Hula 14. Dalej uplasowali się 17. Paweł Wąsek, 18. Jakub Wolny i 21. Tomasz Pilch.

RadioZET.pl