Zamknij

Wiemy, ile kosztuje organizacja PŚ w Wiśle. Kwota robi wrażenie

03.12.2021 09:16
PŚ w Wiśle
fot. PAP/EPA

Organizacja zawodów Pucharu Świata w Wiśle wiąże się z ogromnym wydatkiem, który zapewne nie przyniesie zysku. Ile trzeba wyłożyć na weekend ze skokami narciarskimi na polskiej skoczni?

Puchar Świata w Wiśle odbędzie się już w ten weekend. Na temat zawodów wypowiedział się Andrzej Wąsowicz, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego. Ile kosztuje organizacja imprezy?

Skoki w Wiśle. Ile kosztuje organizacja Pucharu Świata?

- Nie jest łatwo ze sponsorami. Nie ma co mydlić ludziom oczu. Policzyliśmy wstępnie, ile kosztuje organizacja takiego przedsięwzięcia. Ceny wzrosły w każdym aspekcie. Trzeba mieć 1,5 miliona złotych, żeby wszystko się udało. Musimy się bardzo zastanowić. Już w ubiegłym roku w Zakopanem bardzo się gimnastykowaliśmy, by spiąć wszystko w budżecie - przyznał w rozmowie z TVP Sport.

Dodał też, że z organizacji imprezy nie liczy w ogóle na zyski. - Nie chcemy zarobić. Byle nie stracić - podkreślił. Nie wykluczył jednak, że jeśli w kalendarzu Pucharu Świata zwolni się jakiś termin, Wisła spróbuje zorganizować w tym sezonie kolejne konkursy.

Już w piątek o godzinie 18.00 rozpoczną się w Wiśle kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego. Na sobotę zaplanowano konkurs indywidualny.

ZOBACZ KONIECZNIE: Skoki w Wiśle 2021: Kiedy skaczą Polacy? O której? [TERMINARZ, PROGRAM]

RadioZET.pl/TVP Sport