Kiedy rozpoczyna się Turniej Czterech Skoczni? [TERMINARZ]

Andreas Nicolaides
29.12.2017 10:01
Turniej Czterech Skoczni
fot. PAP/EPA

Kiedy zaczyna się Turniej Czterech Skoczni w skokach narciarskich w sezonie 2017/2018? Kiedy jest pierwszy konkurs w Oberstdorfie 2017? Zobacz dokładny terminarz TCS 2017/2018.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Czy Kamil Stoch ponownie wygra Turniej Czterech Skoczni?

Liczba głosów:

Turniej Czterech Skoczni to jeden z najpopularniejszych i najbardziej prestiżowych cykli Pucharu Świata w skokach narciarskich. Również - jeden z najtrudniejszych. Aby go wygrać, równą formę prezentować trzeba w każdym z ośmiu konkursowych skoków. Jeden błąd może przekreślić wszystko.

TCS 2017/2018 tradycyjnie w Niemczech i Austrii

TCS rozgrywany jest tradycyjnie na czterech skoczniach w dwóch krajach: Oberstdorf, Garmisch-Partenkirchen (Niemcy), Innsbruck i Bischofshofen (Austria). W klasyfikacji generalnej liczą się noty uzyskane w każdym z konkursowych skoków. To znaczy, że jeżeli np. Kamil Stoch wygra pierwsze zawody z notą ogólną 260 punktów, to właśnie tyle zostanie zapisane mu w klasyfikacji generalnej.

Ciekawe są też zasady awansu do serii finałowych wszystkich czterech konkursów. Na podstawie kwalifikacji dobierane są pary, w których zawodnicy rywalizują w pierwszej serii. Zwycięzca pary awansuje do serii finałowej, przegrany odpada z zawodów - chyba, że jego nota będzie na tyle wysoka, by znaleźć się w gronie tzw. szczęśliwych przegranych, czyli pięciu zawodników z najwyższymi notami, którzy przegrali rywalizację w swoich parach.

Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie Turniej Czterech Skoczni wygrał Kamil Stoch. Drugie miejsce zajął Piotr Żyła.

Kiedy odbędzie się Turniej Czterech Skoczni 2017/2018?

TCS 2017/2018 rozpocznie się 30 stycznia 2017 roku w Oberstdorfie. 1 stycznia zawodnicy rywalizować będą w Garmisch-Partenkirchen, 4 stycznia - w Innsbrucku, a 6 stycznia cały cykl zamknie się w Bischofshofen.

RadioZET.pl/AN