Zamknij

Polska zorganizuje wielki turniej w skokach? Świetne wieści dla kibiców

19.01.2021 08:28
polscy skoczkowie
fot. Jan Graczynski/East News

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) zaproponowała Polsce stworzenie nowego turnieju skoków narciarskich. Polskie konkursy miałyby zacząć odbywać się od sezonu 2022/23 – przekazał „Dziennik Zachodni”.

Polska może stać się organizatorem nowego turnieju w skokach narciarskich. Pomysł popiera sam dyrektor Pucharu Świata Sandro Pertile. Robocza nazwa imprezy to „Turniej Polski”, który miałby obowiązywać tuż po najbliższych igrzyskach olimpijskich, czyli od sezonu 2022/23.

Polacy zorganizowaliby sześć konkursów PŚ z rzędu, a zawodnicy rywalizowaliby w Wiśle-Malince, na Wielkiej Krokwi w Zakopanem i w Szczyrku.

– Na każdym obiekcie odbyłyby się dwa konkursy, w sumie to sześć zawodów składających się na, roboczo to nazywając, Turniej Polski, który stanowiłby pewną całość, podobnie jak ma to miejsce na Turnieju Czterech Skoczni czy w cyklu Raw Air. Pertile chciałby w ten sposób docenić nie tylko naszych zawodników, którzy są od lat w czołówce tej dyscypliny sportu, ale i kibiców, stanowiących bardzo ważne ogniwo tego sportu i mających wielki wpływ na popularność skoków, atmosferę wokół nich i oglądalność telewizyjną – powiedział w rozmowie z „Dziennikiem Zachodnim” Andrzej Wąsowicz, dyrektor skoczni w Wiśle-Malince.

Skoki: Polska zorganizuje swój własny turniej

W tym sezonie inauguracja Pucharu Świata odbyła się w Wiśle, a po styczniowym weekendzie w Zakopanem biało-czerwoni zorganizują dodatkowe dwa konkursy. W połowie lutego najlepsi skoczkowie świata wrócą na Wielką Krokiew, gdzie odbędą się następne zawody, zastępujące odwołane konkursy w Chinach. Niewykluczone, że wtedy na trybunach pojawią się kibice.

– Jest też szansa, że w lutym będzie można wpuścić na widownię 20 procent kibiców. W Wiśle oznacza to 1600 osób, pod Wielką Krokwią 6000. To też miało wpływ na ostateczną decyzję – podkreślił Wąsowicz.

RadioZET.pl/Dziennik Zachodni