Zamknij

Kamil Stoch ma w tym sezonie jeszcze jeden cel - pobicie rekordu świata!

Andreas Nicolaides
19.03.2018 10:30
Kamil Stoch
fot. PAP/EPA

Kamil Stoch podczas finału Pucharu Świata w Planicy powalczy o pobicie rekordu świata w długości lotu. To ostatni cel, jaki może zrealizować w tym sezonie. Wcześniej wygrał bowiem praktycznie wszystko, co było do wygrania.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Rekordzistą świata w długości lotu jest Stefan Kraft, który w zeszłym sezonie na skoczni w Vikersund poszybował na odległość 253,5 metra. "Życiówka" Stocha wynosi 251,5 metra. Ustanowił ją jednak właśnie na skoczni w Planicy.

Kamil Stoch - najdłuższy skok

Biorąc pod uwagę formę naszego reprezentanta w końcówce tego sezonu i fakt, że będzie skakać bez żadnej presji, bo zwycięstwo w Pucharze Świata już sobie zapewnił, możemy liczyć na to, że swój wynik poprawi i ustanowi nowy rekord świata.

Chrapkę na dalekie loty będzie mieć jednak nie tylko on. O rekord powalczą tez Norwegowie, którzy zdominowali zawody na Vikersund. W konkursie indywidualnym zapełnili całe podium, a najlepszy z nich - Robert Johansson osiągnął aż 246 metrów.

Kamil Stoch - sukcesy w sezonie 2017/2018

Kamil Stoch w Planicy zakończy fenomenalny w swoim wykonaniu sezon. Zimą 2017/2018 wygrał Turniej Czterech Skoczni, Raw Air, Puchar Świata, zdobył złoty i brązowy medal igrzysk olimpijskich, a także srebrny i brązowy medal MŚ w lotach.

RadioZET.pl/PAP/AN