Kraft pokonał Stocha i jest o krok od wygrania Pucharu Świata!

Andreas Nicolaides
24.03.2017 17:18
Stefan Kraft
fot. PAP/EPA

Stefan Kraft wygrał konkurs PŚ w Planicy i odskoczył Kamilowi Stochowi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Przed ostatnim w sezonie konkursem jest o krok od zdobycia Kryształowej Kuli, choć Polak wciąż ma matematyczne szanse na tytuł.

Zagłosuj

Czy Kamil Stoch odrobi w niedzielę stratę do Stefana Krafta?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Austriak odleciał rywalom już w pierwszej serii, kiedy wylądował na 243. metrze. Stoch osiągnął 229,5 metra i zajmował czwarte miejsce. Tracił do swojego rywala prawie 18 punktów.

W drugiej serii nasz reprezentant zaatakował. Poszybował na odległość 227 metrów. Przegrał jednak z Noriakim Kasaim, który osiągnął 235,5 metra. Dalej od Polaka poszybował też Markus Eisenbichler (236 m) i Andreas Wellinger (235m). W tym momencie Stoch zajmował 4. miejsce. Pozostał jednak Kraft. Austriak nie zmarnował szansy i skokiem na odległość 240,5 metra zapewnił sobie pierwsze miejsce w piątkowym konkursie. Stoch zakończył zawody na pozycji piątej. Wellinger był drugi, Eisenbichler trzeci.

Piotr Żyła zajął w piątek 7. miejsce, Maciej Kot był 12., Dawid Kubacki - 23.

Tym samym Kraft powiększył przewagę nad Stochem w klasyfikacji generalnej do 86 punktów. Ostatni konkurs tego sezonu Pucharu Świata odbędzie się w niedzielę. Na sobotę zaplanowano konkurs drużynowy.

KLASYFIKACJA GENERALNA PŚ PO KONKURSIE W PLANICY

RadioZET.pl/AN