Zamknij

Skoki. MŚ w Oberstdorfie 2021: Kiedy i o której godz. konkurs drużynowy?

06.03.2021 09:08
MŚ w Oberstdorfie, konkurs drużynowy data
fot. PAP/EPA

Konkurs drużynowy zakończy mistrzostwa świata w Oberstdorfie w skokach narciarskich. Kiedy się odbędzie? O której godzinie? Sprawdź datę i godzinę konkursu drużynowego MŚ w Oberstdorfie. Relacja i wyniki na żywo na sport.radiozet.pl.

  • Konkurs drużynowy MŚ w Oberstdorfie odbędzie się w sobotę, 6 marca, o godz. 17.00
  • Polacy najprawdopodobniej wystąpią w składzie: Żyła, Stękała, Stoch, Kubacki
  • W ekipie Norwegii nie wystartuje Halvor Egner Granerud, który ma koronawirusa

MŚ w Oberstdorfie wyłonią kolejnych mistrzów w skokach narciarskich. Wśród faworytów będzie reprezentacja Polski, którą reprezentować będzie m.in. aktualny mistrz świata z normalnego obiektu - Piotr Żyła. Głównymi rywalami biało-czerwonych wydają się być Niemcy, Austriacy i Norwegowie. Ci ostatni wystąpią jednak bez swojej największej gwiazdy. Halvor Egner Granerud miał w środę pozytywny wynik testu na COVID-19 i nie został dopuszczony do startu.

Konkurs drużynowy MŚ w Oberstdorfie 2021: KIEDY, DATA, GODZINA

Trener Michal Doleżal postawi zapewne na sprawdzoną czwórkę. W konkursie drużynowym wystąpią najprawdopodobniej: Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Kamil Stoch i Dawid Kubacki.

Polacy z pewnością będą chcieli nawiązać do mistrzostw świata w Lahti, gdzie cztery lata temu sięgnęli w drużynie po złoty medal. Z drugiej strony będą chcieli też zmazać plamę po MŚ w Seefeld w roku 2019, gdzie zajęli dopiero czwarte miejsce. Dwa lata temu triumfowali Niemcy, którzy wyprzedzili Austriaków i Japończyków.

Konkurs drużynowy MŚ w Oberstdorfie rozpocznie się w sobotę o godzinie 17.00. Relacja i wyniki na żywo na sport.radiozet.pl.