Kubacki skrytykowany za znak krzyża przed skokiem! Teraz odpowiada

Andreas Nicolaides
01.02.2018 19:42
Dawid Kubacki
fot. PAP/EPA

Dawid Kubacki odpowiedział na krytykę, jaką pod jego adresem skierował Wojciech Kuczok, felietonista „Gazety Wyborczej”. Redaktor zarzucił skoczkowi, że jest zbyt pobożny, a wykonywany przez niego znak krzyża przed skokiem obraża jego uczucia ateistyczne.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Przeszkadza Ci znak krzyża wykonywany przez Kubackiego przed skokiem?

Liczba głosów:

„Martwi mnie natomiast pobożność naszego pogromcy igielitu, co do którego wciąż żywimy uzasadnione nadzieje medalowe. Dawid Kubacki nie przestaje się żegnać przed skokiem. Żona uznaje to za jeszcze jeden dowód na przewagę narciarstwa alpejskiego. Mówi, że nie byłoby problemu, gdyby miał kijki” — napisał Kuczok.

Co na to Dawid Kubacki? — Wydaje mi się, że ten znak krzyża pomaga mi być lepszym zawodnikiem. Dzięki temu czuję, że mam na skoczni dodatkowe wsparcie. Tak, jakbym miał przy sobie psychologa. Dzięki temu ze spokojem podchodzę do pewnych rzeczy, mając świadomość, że ma się wsparcie z góry — powiedział w rozmowie z Onetem.

Skoczek dodał, że nie ma problemu z przyznaniem się do tego, że jest osobą wierzącą, bo właśnie tak został wychowany.

IO 2018 Pjongczang. Kiedy skoki narciarskie? O której godzinie?

W dalszej części tekstu opublikowanego na wyborcza.pl czytamy: „Sportowcy manifestujący wiarę podczas transmitowanych zawodów obrażają moje uczucia ateistyczne, choć mniej mnie drażnią tacy, którzy po odniesionym sukcesie dziękują Bogu, niż ci, którzy wzywają go na pomoc przed startem. Skoczek, który pół roku temu miażdżył rywali jeszcze bezlitośniej, niż czyni to obecnie Kamil Stoch, nie powinien się zachowywać jak pan Zenek z aerofobią, który umiera ze strachu w kołującym aeroplanie. Mateczko Boska, jak się nie przeżegnam, to spadniemy”.

— Skoro on jest ateistą, to jakie on ma uczucia religijne? To się strasznie kłóci ze sobą. Nie znam tego pana, zresztą on też na pewno mnie nie zna. Najwyraźniej bardzo mu zależało na tym, by rozdmuchać trochę zupełnie inny temat — odpowiedział Kubacki.

Oburzenia tekstem Kuczoka nie krył Adam Małysz, który był wyraźnie zdziwiony, że taki gest może kogokolwiek obrazić — tym bardziej że żyjemy w katolickim kraju.

A jaka jest Twoja opinia? Czy przeszkadza ci znak krzyża wykonywany przez Kubackiego? Głosuj w naszej sondzie.

RadioZET.pl/wyborcza.pl/onet.pl/AN