Piątkowy maraton skoczków w Willingen. Trening, konkurs, a potem kwalifikacje

Andreas Nicolaides
15.02.2019 09:33
PŚ w Willingen
fot. PAP/EPA

PŚ w Willingen będzie dla skoczków narciarskich bardzo wyczerpujący. Już w piątek czeka ich maraton składający się z treningu, konkursu drużynowego i wieczornych kwalifikacji. Zobacz dokładny program Pucharu Świata w Willingen na piątek.

Skoki narciarskie w Willingen będą dla zawodników ostatnim sprawdzianem przed MŚ w Seefeld. Rywalizacja rozpocznie się już od godz. 13.30. Wtedy odbędzie się oficjalny trening. Na 15.45 zaplanowano konkurs drużynowy. Na tym emocje jednak się nie skończą, bowiem o godz. 18.15 rozpoczną się kwalifikacje do obu konkursów indywidualnych, które odbędą się w sobotę i niedzielę.

Zagłosuj

Czy polscy skoczkowie zajmą dziś miejsce na podium?

Liczba głosów:

Kwalifikacje tym razem będą miały większe znaczenie niż zwykle, bowiem będą zaliczane do klasyfikacji końcowej turnieju Willingen Five. W cyklu zwycięży skoczek, który uzyska najlepszą notę łączną za pięć skoków - jeden w kwalifikacjach, dwa w konkursie sobotnim i dwa w konkursie niedzielnym. W zeszłym roku w Willingen Five triumfował Kamil Stoch.

Tuż po wyczerpującym weekendzie w Willingen zawodnicy rozpoczną przygotowania do MŚ w skokach 2019 w Seefeld. Początek rywalizacji o medale mistrzostw świata już w kolejny weekend.

MŚ w skokach narciarskich 2019 - TERMINARZ. Kiedy konkursy?

PŚ w Willingen - program skoków na piątek

13.30 - oficjalny trening
15.45 - początek konkursu drużynowego
18.15 - kwalifikacje do sobotniego i niedzielnego konkursu

Konkurs drużynowyw Willingen na żywo na sport.radiozet.pl. Początek o godz. 15.45.

RadioZET.pl/AN