Zamknij

Skocznia im. Adama Małysza może przejść kolejny remont

Maciej Walasek
01.04.2018 09:10
skocznia w Wiśle
fot. East News

Skocznię im. Adama Małysza może czekać kolejny remont. Wszystko za sprawą uszkodzenia zeskoku, do którego doszło przed inauguracją zimowego sezonu Pucharu Świata. Drewno użyte przy budowie obiektu nie było właściwe.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W dniach 19-21 lipca Wisła zainauguruje cykl Letniego Grand Prix w skokach. Jednak zanim to nastąpi obiekt im. Adama Małysza może przejść niespodziewany remont. Główną przyczyną modernizacji jest mocna eksploatacja zimą.

Zobacz także

Przypomnijmy, że przed startem zimowego sezonu Pucharu Świata 2017/18 w Wiśle trwała walka z czasem. Organizatorzy robili co mogli, aby zapewnić jak najlepsze warunki dla zawodników, dlatego zgromadzono ogromne ilości śniegu, które były rozprowadzane przez ratraki. To one mogły uszkodzić deski, które służyły jako stelaż dla igielitu.

- Jeszcze w piątek byłem na zeskoku. Zalega tam około 5-7 centymetrów lodu. Boimy się o to, co tam zobaczymy. W zimę leżała tam olbrzymia ilość śniegu, a przecież po zeskoku jeździły także dwa potężne ratraki. Obawiamy się, czy nie ma złamań i zniekształceń. Na razie nie wygląda to źle, ale pełny obraz będzie po spłynięciu lodu – powiedział Andrzej Wąsowicz, zarządca skoczni w Wiśle Malince.

W trakcie zimowych zawodów na obiekcie im. Adama Małysza kilku zawodników m.in.: Daniel Andre Tande i Vojtech Stursa otwarcie krytykowali przygotowanie skoczni.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

Wysoka cena sukcesu Kamila Stocha. "Brakuje mi żony"

Najlepsze skoczkinie narciarskie świata wystartują w Polsce

RadioZET.pl/sport.pl/MW