Zamknij

Skoczkowie przeszli testy na koronawirusa. Żyła w swoim stylu [WIDEO]

25.06.2020 09:32
skoki narciarskie
fot. YouTube

Skoczkowie narciarscy w środę zostali poddani testom na koronawirusa. Niektórym towarzyszył lekki stres, ale nie Piotrowi Żyle. Najsympatyczniejszy polski skoczek poszedł na badanie z uśmiechem na twarzy.

Koronawirus w kadrze skoczków narciarskich? Realne zagrożenie pojawiło się po tym, jak okazało się, że zakażony covid-19 jest Adam Małysz. - Po tym, jak jedna z osób, z którymi miałem kontakt w ostatnich dniach, miała pozytywny wynik testu na Covid-19, zdecydowałem poddać się badaniu. Okazało się, że zachorowałem na koronawirusa - przekazał w swoich mediach społecznościowych dyrektor ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim.

Z tego powodu badaniom poddani zostali skoczkowie. Wśród nich oczywiście Kamil Stoch, Piotr Żyła czy Dawid Kubacki. Pomocni w organizacji testów na koronawirusa okazali się żołnierze z 6. Batalionu Powietrznodesantowego w Gliwicach. Wideo z kulis przeprowadzania badań na obecność covid-19 wśród polskich skoczków narciarskich opublikował portal skaczemy.pl.

Wyniki testów póki co nie zostały ogłoszone.

Koronawirus. Testy skoczków narciarskich - WIDEO

W czwartek test na koronawirusa ma przejść prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Apoloniusz Tajner.

RadioZET.pl/Skaczemy.pl/AN

Posłuchaj podcastu