Zamknij

Skoczkowie przeszli test na COVID-19. Znamy wyniki przed PŚ w Ruce

24.11.2020 15:00
Kamil Stoch
fot. PAP/EPA

Wszyscy polscy skoczkowie narciarscy oraz członkowie sztabu szkoleniowego mieli negatywne wyniki testu na koronawirusa i ruszają do Finlandii na zawody Pucharu Świata - poinformował serwis skaczemy.pl. Na sobotę i niedzielę zaplanowano w Ruce konkursy indywidualne.

- Polska kadra narodowa w skokach narciarskich negatywna w 100%. Wszyscy zawodnicy trenerzy i współpracownicy mają wynik negatywny testów PCR na COVID-19. W pełnym składzie wyjeżdżają dzisiaj na kolejne konkursy PŚ w skokach narciarskich w fińskiej Ruce - napisano na twitterze skaczemy.pl.

Decyzją trenera Michala Dolezala w kadrze na zbliżające się zawody znaleźli się: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Klemens Murańka, Andrzej Stękała i Paweł Wąsek.

Biało-czerwoni nie skorzystali z lotu czarterowego przygotowanego przez Międzynarodową Federacją Narciarską i do Finlandii udadzą się samochodami.

ZOBACZ KONIECZNIE: PŚ w Ruce: Kiedy kwalifikacje i konkursy skoków w Finlandii? [PROGRAM]

W niedzielę w Wiśle, w trudnych wietrznych warunkach, pierwszy indywidualny konkurs sezonu 2020/21 wygrał Niemiec Markus Eisenbichler. Drugi był jego rodak Karl Geiger, a trzeci Austriak Daniel Huber. Z Polaków najlepiej spisał się Żyła, który zajął piąte miejsce.

Konkursy w Ruce odbędą się 28 i 29 listopada. Kwalifikacje do pierwszego z nich zaplanowano na piątek.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/PAP/AN