Zamknij

Zielone światło dla skoczków narciarskich. Treningi zgodnie z planem

29.04.2020 11:50
Skoczkowie narciarscy rozpoczną treningi na początku maja
fot. Adam Małysz/Facebook

Reprezentacja Polski skoczków narciarskich otrzymała zielone światło od Ministerstwa Sportu na rozpoczęcie treningów na skoczni - poinformował w mediach społecznościowych Adam Małysz.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Mamy zielone światło! Już wkrótce, na początku maja, nasi skoczkowie będą mogli wrócić do treningów na skoczni! Oczywiście wszystko będzie działo się z zachowaniem odpowiednich procedur i zasad bezpieczeństwa związanych z epidemią koronawirusa, a Ministerstwo Sportu wyraziło zgodę na takie zajęcia naszych reprezentantów. Dziękujemy za wyrozumiałość i wsparcie!" - napisał dyrektor polskiej kadry w skokach narciarskich i w kombinacji norweskiej.

Taki był zresztą pierwotny plan, jeszcze sprzed pandemii koronawirusa, by skoczkowie wrócili do zajęć na obiektach w maju. Do tej pory ćwiczyli w domach.

Skoki narciarskie w erze koronawirusa

Puchar Świata w skokach narciarskich 2019/2020 został przerwany przed konkursem w Trondheim w ramach cyklu Raw Air. Odwołano też mistrzostwa świata w lotach narciarskich w Planicy, a niepewna sytuacja stwarza problemy w ułożeniu kalendarza na Letnie Grand Prix i kolejny sezon zimowy.

Małysz skakał w góralskim stroju. Wyciekło nagranie sprzed 20 lat [WIDEO]

Po wtorkowej zapowiedzi premiera Francji Edouarda Philippe’a, który ogłosił, że żadne wydarzenia sportowe w tym kraju nie będą mogły odbyć się do września, jest niemal pewne, że zaplanowane we wstępnym kalendarzu na 8 sierpnia zawody LGP w Courchevel się nie odbędą.

Koronawirus - aktualne dane. Co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl