Zamknij

Skoczkowie narciarscy po szczepieniach. Jeden się wahał, ale dał się przekonać

27.05.2021 17:02

Reprezentacja Polski skoczków narciarskich oraz biegaczy narciarskich przyjęła w czwartek szczepionki przeciwko COVID-19. Jeden z zawodników wahał się, jednak dał się przekonać - mówił dyrektor kadry Adam Małysz.

Skoczkowie narciarscy po szczepieniach
fot. Lukasz Szelag/REPORTER/EastNews

Skoczkowie narciarscy w środę w Szczyrku zakończyli pierwszy etap przygotowań do Letniego Grand Prix, a dzień później w komplecie stawili się na PGE Narodowym w Warszawie, by przyjąć szczepionkę przeciwko COVID-19. Zawodnicy oraz sztab szkoleniowy zostali zaszczepieni jednodawkowym preparatem firmy Johnson&Johnson. Wszyscy skorzystali z takiej możliwości, choć w jednym przypadku nie obyło się bez tłumaczenia.

- Mieliśmy w kadrze jedną sceptyczną osobę, ale udało się ją przekonać po przedstawieniu wszystkich argumentów. Ostatni rok z powodu testów był dla nas bardzo trudny. Nasze nozdrza były mocno podzióbane, podrażnione. Podczas mistrzostw świata badano nas co drugi dzień, a każdy bał się pozytywnego wyniku, bo wiedział, że wtedy wszyscy trafią na kwarantannę. Mało brakowało, a z tego powodu zostalibyśmy wykluczeni z Turnieju Czterech Skoczni - mówił przed kilkoma dniami ambasador akcji szczepień przeciwko COVID-19 Adam Małysz w programi "Sprawdzam" w TVN24.

Skoczkowie po szczepieniach przeciwko COVID-19

Przypomnijmy, że przed Turniejem Czterech Skoczni niejednoznaczny wynik testu na koronawirusa uzyskał Klemens Murańka. Występ biało-czerwonych stanął pod znakiem zapytania, jednak powtórzone badanie dało rezultat negatywny. Dzięki temu Polacy mogli wziąć udział w konkursie w Oberstdorfie. Imprezę po raz trzeci w karierze wygrał Kamil Stoch.

Cykl Letniego Grand Prix 2021 w skokach narciarskich rozpocznie się 17 lipca w Wiśle.

RadioZET.pl/TVN24/Onet