FIS walczy z anoreksją skoczków. Stoch będzie musiał przytyć!

Andreas Nicolaides
17.04.2018 12:40
FIS walczy z anoreksją skoczków. Stoch będzie musiał przytyć!
fot. PAP/EPA/Instagram Vojtech Stursa

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) wymyśliła sposób na walkę z anoreksją skoczków narciarskich. Od nowego sezonu w Pucharze Świata obowiązywać będą nowe przepisy, wedle których zawodnicy będą musieli przytyć.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Podczas kontroli skoczkowie będą teraz ważeni bez butów i wkładek. - To spowoduje, że będą musieli przybrać na wadze około 1,5-2 kilogramów - poinformowała Onet Sport Agnieszka Baczkowska, polska przedstawicielka w FIS.

Skoki narciarskie: anoreksja, FIS chce zwalczyć problem

Decyzja jest reakcją na problemy skoczków z anoreksją. W zeszłym sezonie poruszenie wywołało zdjęcie Vojtecha Stursy, który pokazał się bez koszulki. Otwarcie o swoich problemach z anoreksją mówił też Sven Hannawald.

Vojtech Stursa pokazał się bez koszulki. To PRZERAŻAJĄCY widok

Dostrzegł to FIS, który sam wyszedł z inicjatywą zmian. W planach ma także kolejne.

Skoczkowie narciarscy będą musieli przytyć

- Przeanalizowaliśmy, jak rozkładało się BMI (masa ciała podzielona przez kwadrat wysokości) w przypadku poszczególnych zawodników w czasie sezonu. To skłoniło nas do wyjścia z propozycją zmian. Została ona zaakceptowana. Z kolei do zmiany tabeli BMI wrócimy pewnie przed kolejnym sezonem - zaznaczyła Baczkowska.

Warto dodać, że na podstawie BMI dobierana jest długość nart zawodników. Im krótsze, tym łatwiej nad nimi zapanować w trakcie lotu.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/AN