Skoczkowie mają problem z powrotem do kraju. PZN szuka pomocy u polskich władz

12.03.2020 16:25
Skoczkowie mają problem z powrotem do kraju
fot. Eibner-Pressefoto/EXPA/Feichter via www.imago-images.de/Imago Sport

Z powodu pandemii koronawirusa Międzynarodowa Federacja Narciarska zdecydowała o przerwaniu trwającego w Norwegii cyklu Raw Air. W związku z tą decyzją pojawił się problem z powrotem reprezentacji Polski do kraju. PZN zaapelował o pomoc do polskich władz.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Problem nie dotyczy tylko skoczków, ale także skoczkiń: Kingi Rajdy i Joanny Szwab, które miały dołączyć do stawki pań rywalizujących w Raw Air, oraz alpejczyków mających startować w MŚ juniorów w Narwiku.

Po Norwegii skoczkowie poruszali się do tej pory samochodami i pociągami. Z Trondheim muszą teraz wrócić do Oslo i dopiero stamtąd wylecą do Polski. Właśnie tego chcieliby uniknąć i stąd pomysł, aby zwrócić się po pomoc do władz.

- Czekamy na informacje w sprawie powrotu. Mamy problemy z powrotem, dlatego zwróciliśmy się w tej sprawie do premiera i prezydenta - powiedział dyrektor polskiej kadry Adam Małysz w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Koronawirus w Norwegii

W Norwegii odwołano wszystkie imprezy masowe z powodu pandemii koronawirusa. Do tej pory stwierdzono blisko 700 przypadków zakażeń.

Koronawirus w Polsce - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/forsal.pl/Przegląd Sportowy