Zamknij

Skoczkowie krytykują organizację PŚ w Wiśle

Maciej Walasek
18.11.2017 10:53
Daniel-Andre Tande
fot. PAP

Daniel-Andre Tande i Vojtech Stursa skrytykowali przygotowanie skoczni w Wiśle. Również polscy skoczkowie nie kryli swojego niezadowolenia.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Podczas piątkowych skoków kibice zgromadzeni pod skocznią im. Adama Małysza byli świadkami wielu upadków. Organizatorzy robili wszystko, co w swojej mocy, aby wszystko było gotowe na czas. Chociaż śniegu nie brakowało, na zeskoku i wybiegu skoczni pokazały się dziury, które doprowadziły do serii upadków.

Zobacz także

Daniel-Andre Tande mówił wprost, że „to było przerażające”. Z kolei Vojtech Stursa, który najbardziej ucierpiał  odniósł się do całej sytuacji na Facebooku.

- Nie chcę nikogo obwiniać, bo ten upadek to była moja wina. Skocznia była jednak w tragicznym stanie. Wiem, że nie jest prosto przeprowadzić zawody przy plus 15 stopniach, ale ich organizacja to kompletny nonsens. Na pierwszym miejscu powinno być bezpieczeństwo, a nie pieniądze.

Zagłosuj

Czy inauguracja Pucharu Świata w Wisle to dobry pomysł?

Liczba głosów:

Polscy skoczkowie również zaznaczali, że zeskok był nierówny i twardy. Maciej Kot mówił w wywiadach, że trenerzy zwracali uwagę na to, aby zawodnicy koncentrowali się na bezpiecznym lądowaniu niż na odległości. Jednak Polacy potrafili docenić starania organizatorów wiedząc, że sytuacja nie była łatwa.

- Na zeskoku może nie było super, ale trudno się dziwić. Organizatorzy wykonali i tak świetną pracę. Udało się przygotować skocznię i można było skakać. Wiadomo, że ten śnieg jest sztuczny i taka, a nie inna temperatura powoduje, że robią się dziury - powiedział Kamil Stoch.

Adam Małysz zapewnił, że w sobotę skocznia będzie w o wiele lepszym stanie. Jednocześnie dyrektor ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej zaznaczył, że pomimo ciężkiej sytuacji atmosferycznej, organizatorzy stawali na głowie, aby skocznia była jak najlepiej przygotowana.

W sobotę o godzinie 16 w Wiśle rozegrany zostanie konkurs drużynowy. Na niedzielę zaplanowano zmagania indywidualne.

RadioZET.pl/Onet/mw