PZN ogłosił kadrę na MŚ w Lahti. Skoczkowie bez niespodzianek

Krzysztof Sobczak
13.02.2017 17:16
Kamil Stoch
fot. PAP/EPA

Ośmioro biegaczy, sześciu skoczków oraz dwóch kombinatorów norweskich tworzy reprezentację Polski na mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym, które w dniach 22 lutego - 5 marca odbędą się w Lahti. Skład zatwierdził zarząd Polskiego Związku Narciarskiego.

Zagłosuj

Czy Polacy zdobędą w Lahti więcej medali niż przed dwoma laty w Falun?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebook

W kadrze skoczków nie ma żadnych niespodzianek. Do Lahti jadą lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Kamil Stoch, zwycięzca sobotniego konkursu w Sapporo Maciej Kot, a także Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jan Ziobro i Stefan Hula, który ostatnio notuje regres formy. W kwalifikacjach Stefan Horngacher będzie mógł wystawić tylko czterech zawodników.

Zobacz także

Polska prowadzi w klasyfikacji Pucharu Narodów, w swoich szeregach ma lidera PŚ, a to sprawia, że możemy realnie liczyć na trzy krążki. Konkursy indywidualne odbędą się 25 lutego (skocznia normalna, godz. 16:30) oraz 2 marca (skocznia duża, godz. 17:30), natomiast "drużynówkę" zaplanowano na 4 marca (godz. 16:15).

W biegach narciarskich zaprezentuje się m.in. Justyna Kowalczyk, a zabraknie kontuzjowanej Sylwii Jaśkowiec. Przed dwoma laty obie panie świętowały pierwszy w historii naszej reprezentacji medal w sprincie drużynowym. Biało-czerwone zajęły 3. miejsce.

Poprawić wynik z Falun

Przed dwoma laty w Falun biało-czerwoni zdobyli dwa medale. Oprócz Kowalczyk i Jaśkowiec, na najniższym stopniu podium stanęła drużyna skoczków w składzie Piotr Żyła, Klemens Murańka, Jan Ziobro i Kamil Stoch.

Skład reprezentacji Polski na MŚ w Lahti:

skoki narciarskie: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Stefan Hula, Jan Ziobro, Dawid Kubacki.

biegi narciarskie:
kobiety - Justyna Kowalczyk, Kornelia Kubińska, Ewelina Marcisz, Martyna Galewicz;
mężczyźni - Maciej Staręga, Jan Antolec, Paweł Klisz, Dominik Bury.

kombinacja norweska: Adam Cieślar, Paweł Słowiok

RadioZET.pl/PAP/PZN/KS