Zamknij

Znamy skład na konkurs drużynowy w Bischofshofen. Dolezal podjął decyzję

08.01.2022 18:42
Znamy skład na konkurs drużynowy w Bischofshofen
fot. PAP/EPA

Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek i Dawid Kubacki znaleźli się w składzie reprezentacji Polski na konkurs drużynowy Pucharu Świata w Bischofshofen. Zawody odbędą się w niedzielę 9 stycznia o godz. 16.

Zgodnie z przewidywaniami poza składem znalazł się Jakub Wolny, który najsłabiej z biało-czerwonych spisał się w sobotnim konkursie indywidualnym w Bischofshofen. 26-latek zakończył zmagania na 48. miejscu.

Liderem naszego zespołu w niedzielnej rywalizacji będzie skaczący na początku Piotr Żyła. Mistrz świata z Oberstdorfu zajął 7. miejsce, najwyższe w tym sezonie, i to on ma dać dobry impuls całej ekipie. Punkty do klasyfikacji generalnej PŚ zdobył też Dawid Kubacki, który będzie kończył. Na drugiej i trzeciej zmianie zobaczymy Andrzeja Stękałę i zdyskwalifikowanego w sobotę Pawła Wąska. Ten ostatni najlepiej spisał się za to w kwalifikacjach i jego udział w "drużynówce" nie pozostawiał żadnych wątpliwości.

Konkurs drużynowy w Bischofshofen: Na co może liczyć Polska?

Reprezentacja Polski w tym sezonie przechodzi kryzys i w Pucharze Narodów zajmuje dopiero 6. miejsce. W konkursie drużynowym zabraknie Szwajcarów, będą za to Kazachowie. Trudno będzie pokonać Niemców, Norwegię, Austrię i Japonię, natomiast chimerycznie skaczą Słoweńcy i to z nimi najprawdopodobniej czeka biało-czerwonych realna walka o 5. lokatę. Każda pozycja wyżej będzie sukcesem.

Relacja na żywo z konkursu drużynowego w Bischofshofen na sport.radiozet.pl w niedzielę 9 stycznia od godz. 16.

RadioZET.pl