PŚ w skokach: Azjatyckie tournee w najmocniejszym składzie

Krzysztof Sobczak
06.02.2017 11:43
Kamil Stoch
fot. PAP/EPA

Stefan Horgacher nie kalkuluje i na azjatycką część Pucharu Świata zabiera najmocniejszy skład. W drużynie na zawody w Sapporo i próbę przedolimpijską z Pjongczang znalazła się ta sama szóstka, która skakała m.in. podczas zmagań w Oberstdorfie.

Zagłosuj

Czy Polak wygra przynajmniej jeden z konkursów w Azji?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W Japonii i Korei Południowej zobaczymy zatem Kamila Stocha, Macieja Kota, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego, Jana Ziobro i Stefana Hulę, który słabo zaprezentował się w Oberstdorfie. To przed nim stoi teraz największe wyzwanie - jeśli nie poprawi swoich prób, może stracić miejsce w drużynie na mistrzostwa świata w Lahti na rzecz Jana Ziobro. Do Finlandii pojedzie tylko pięciu skoczków.

Zobacz także

Wątpliwości budzi termin drugiego konkursu w Pjongczang. Odbędzie się on 16 lutego, zaledwie 8 dni przed kwalifikacjami do indywidualnych zawodów na normalnej skoczni podczas MŚ w Lahti. Zmiana strefy czasowej i długa podróż mogą wpłynąć na postawę zawodników, a mimo to Horngacher zdecydował się zaryzykować. Austriak czuje, że Polacy są w dobrej formie i jedyne, czego potrzebują, to regularnych startów.

Konkursy w Sapporo odbędą się w dniach 11-12 lutego, a w Pjongczang 15-16 lutego. Liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jest Kamil Stoch, który drugiego Daniela Andre Tande wyprzedza o 114 punktów.

RadioZET.pl/KS