Zamknij

Znamy skład Polaków na konkurs drużynowy w Zakopanem. Eksperymentalny

15.01.2022 15:10
Stefan Hula
fot. Maciek Jonek/REPORTER/East News

Po dwóch sobotnich sesjach treningowych trener kadry polskich skoczków Michal Dolezal wyłonił czteroosobowy zespół, który weźmie udział w konkursie drużynowym Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Na Wielkiej Krokwi skakać będą Piotr Żyła, Stefan Hula, Jakub Wolny oraz Paweł Wąsek.

Piotr Żyła, Jakub Wolny, Paweł Wąsek i Stefan Hula wystąpią w polskim zespole w sobotnim konkursie drużynowym Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem.

Sztab szkoleniowy wyłonił skład po dwóch sesjach treningowych, których z powodu porywistego wiatru nie udało się przeprowadzić dzień wcześniej. Zdaniem trenera Michala Dolezala najlepiej w swoich próbach zaprezentowała się właśnie powyższa czwórka.

Znamy skład Polaków na konkurs drużynowy w Zakopanem. Eksperymentalny

Oprócz biało-czerwonych w "drużynówce" wystartują ekipy Austrii, Czech, Japonii, Kazachstanu, Niemiec, Norwegii, Rosji i Słowenii. Początek rywalizacji o godzinie 16:00.

W styczniu ubiegłego roku na Wielkiej Krokwi zespół w składzie: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Andrzej Stękała zajął drugie miejsce. Wygrali Austriacy, a Norwegowie stanęli na najniższym stopniu podium. Tym razem w stolicy polskich Tatr zabraknie kontuzjowanego Stocha oraz Kubackiego, którego z udziału w tej edycji zawodów wykluczył pozytywny test na COVID-19.

W Zakopanem pogodnie, z minuty na minutę coraz więcej kibiców

Wszystko wskazuje na to, że sobotni konkurs przebiegnie bez pogodowych zakłóceń. W Zakopanem porywy wiatru nie powinny przekroczyć 1 m/s, a temperatura z około 3 spadnie po zmierzchu do minus 3-4 stopni. Będzie też pogodnie.

Z minuty na minutę treningi z trybun obserwowało coraz więcej kibiców. Decyzją organizatorów oba konkursy będzie mogło oglądać po sześć i pół z dozwolonych przed pandemią 22 tysięcy. W ubiegłym roku rywalizacja odbywała się bez udziału widzów.

PŚ w Zakopanem na żywo: Relacja live i wyniki online skoków

Konkurs drużynowy w Pucharze Świata w skokach narciarskich w Zakopanem odbędzie się w sobotę 15 stycznia o godzinie 16:00. Relacja live i wyniki online skoków w Zakopanem na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/Joanna Chmiel