Zamknij

Michal Dolezal ogłosił skład na PŚ w Lahti. Przeprowadził jedną zmianę

17.01.2021 19:26
Michal Dolezal
fot. PAP

Michal Dolezal ogłosił skład reprezentacji Polski skoczków narciarskich, który weźmie udział w konkursach Pucharu Świata w Lahti. Czeski selekcjoner dokonał w kadrze tylko jednej zmiany  - Klemensa Murańkę zamienił na Aleksandra Zniszczoła.

  • Michal Dolezal ogłosił powołania na konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskim Lahti
  • Czeski selekcjoner wytypował następującą siódemkę: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek i Jakub Wolny
  • Trener biało-czerwonych dokonał więc jednej zmiany - Klemensa Murańkę wymienił na Aleksandra Zniszczoła

Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek i Jakub Wolny - ta siódemka została wybrana przez Michala Dolezala i pojedzie na konkursy Pucharu Świata w Lahti, które odbędą się w najbliższy weekend (23 i 24 stycznia).

Ze składu, który reprezentował Polskę w Zakopanem wypadł zatem Klemens Murańka, a w jego miejsce pojawił się Aleksander Zniszczoł. Decyzja czeskiego selekcjonera może dziwić o tyle, że to nie Murańka, a Jakub Wolny był najsłabszym ogniwem biało-czerwonych na Wielkiej Krokwi. W niedzielnych zmaganiach jako jedyny nie zakwalifikował się do drugiej serii.

Skład Polaków na PŚ w Lahti. Michal Dolezal przeprowadził jedną zmianę

Nie dziwi jednak na pewno powołanie Zniszczoła, który w sobotę zwyciężył w pierwszym konkursie Pucharu Kontynentalnego w Innsbrucku, a w drugim zajął siódmą lokatę. Tymi dwoma występami 26-latek z Cieszyna zagwarantował Polsce obecność siedmiu skoczków w kolejnych zawodach PŚ.

W Lahti odbędą się dwa konkursy Pucharu Świata. W sobotę 23 stycznia będą miały miejsce zawody drużynowe, zaś dzień później - indywidualne.

RadioZET.pl/skaczemy.pl