Kolejny sezon skoków narciarskich rozpocznie się w Polsce?!

Krzysztof Sobczak
29.03.2017 19:55
Kamil Stoch
fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta

Polski Związek Narciarski nie ustaje w staraniach o przeprowadzenie dwóch konkursów skoków w Wiśle. Pojawił się nawet pomysł, by zmagania w Polsce rozpoczynały sezon 2017/2018!

Zagłosuj

Czy w Wiśle powinny odbyć się dwa konkursy Pucharu Świata?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Według wstępnego kalendarza, zawody w Wiśle mają się odbyć 11 stycznia 2018 roku. Zaledwie jeden konkurs jest efektem bardzo napiętego terminarza - wszystko przez igrzyska olimpijskie, w związku z którymi niemal cały luty będzie "wyjęty" z rywalizacji w Pucharze Świata. Problemem jest też sama skocznia, która wymaga modernizacji - chodzi przede wszystkim o zamontowanie lodowych torów najazdowych i osłon przeciwwiatrowych.

Zobacz także

Podczas mistrzostw świata w Lahti przedstawiciele PZN spotkali się z Walterem Hoferem i przekonywali go do zorganizowania dwóch dni konkursowych. To jest możliwe, ale w innym terminie. Jeśli Rosjanie nie wystąpią z chęcią przeprowadzenia zmagań w Niżnym Tagile w dniach 9-10 grudnia, to ta data będzie wolna. W to miejsce mogłaby "wskoczyć" Wisła. Jest też plan B.

PZN wyszedł z propozycją, że polskie konkursy mogłyby się odbyć w połowie listopada, a więc jeszcze przed wstępnie zaplanowaną inauguracją sezonu 2017/2018 w Kuusamo (24-25 listopad). - Jesteśmy w stanie zorganizować zawody nawet w październiku. Mamy gwarancje od firmy Supersnow, że wyprodukują odpowiednie ilości śniegu nawet przy dodatniej temperaturze - mówił Andrzej Wąsowicz, wiceprezes PZN.

- Według mojego rozeznania mamy duże szanse na to, by jednak w Wiśle odbył się pełny weekend Pucharu Świata. Walter Hofer zapowiedział, że jeśli poprawiona zostanie infrastruktura, a pod tym hasłem kryją się: tory lodowe, osłony przeciwwiatrowe i chodnik doprowadzający do skoczni, to wówczas wchodzimy na stałe do Pucharu Świata jako zawody weekendowe - ocenił.

Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na rozwój wydarzeń. Ostateczne decyzje ws. kalendarza na sezon 2017/2018 mają zapaść podczas konferencji w Zurychu.

RadioZET.pl/sport.pl/Onet/KS