Wielka gwiazda skoków blisko powrotu. Może wystartować jeszcze w tym sezonie

05.02.2020 11:45
Severin Freund
fot. Michał Łepecki / Agencja Gazeta

Severin Freund może wrócić na skocznię jeszcze w tym sezonie Pucharu Świata. Były mistrz świata celuje w występ na mistrzostwach świata w lotach narciarskich w Planicy, które odbędą się w dniach 19-22 marca.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Freund ostatni raz w zawodach Pucharu Świata startował w Garmisch-Partenkirchen - 1 stycznia 2019. Zajął wtedy 41. miejsce. Teraz, po ponad rocznej przerwie, wrócił do treningów i szykuje się do występu w Pucharze Świata. Jak potwierdził trener niemieckiej kadry, Stefan Horngacher, może wyrobić się na mistrzostwa świata w lotach.

Niemiecki skoczek uznawany jest za jednego z największych pechowców. W trakcie kariery dwukrotnie zrywał więzadła krzyżowe, do tego w lutym 2019 roku poddał się operacji łąkotki.

Severin Freund - mistrz świata z 2015 roku

Jeszcze zanim zaczęły doskwierać mu kontuzje, był jednym z najlepszych zawodników w Pucharze Świata. W 2015 roku sięgnął po Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, do tego dołożył m.in. złoty medal mistrzostw świata w konkursie indywidualnym na dużej skoczni i złoto igrzysk olimpijskich w rywalizacji drużynowej.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/AN