Zamknij

Seksistowski komentarz Szaranowicza w trakcie TCS. Kibice oburzeni

Krzysztof Sobczak
30.12.2017 17:46
Włodzimierz Szaranowicz i Jacek Kurski
fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Kibice skoków narciarskich są oburzeni stylem komentarza Włodzimierza Szaranowicza i Przemysława Babiarza w trakcie pierwszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

"84 m musi skoczyć, śmiesznie to wygląda, bo to już kobiety mogą rywalizować" - powiedział po nieudanym skoku Vojtecha Stursy (na odległość 88,5 m) Szaranowicz.

Kibice natychmiast wychwycili ten komentarz i nie pozostawiają suchej nitki na doświadczonym dziennikarzu. "Seksistowski", "szowinistyczny" - te określenia padają najczęściej, ale są też mniej wybredne, których z oczywistych względów nie zacytujemy.

To nie jedyna wpadka Szaranowicza podczas pierwszej serii skoków. Kiedy Polacy zajmowali czołowe lokaty, a warunki zaczęły się pogarszać, dziennikarz wypalił: "Niech ten problem się utrzymuje", życząc tym samym źle rywalom biało-czerwonych.

Niestety jego partner nie odstaje poziomem. Przemysław Babiarz, który - dodajmy - rzadko komentuje skoki narciarskie, mylił się w ocenie skoku o jedyne... 10 m.

Po pierwszej serii prowadzi Stefan Kraft. Kubacki jest 3., Stoch 4., Hula 7., a Żyła 9. Maciej Kot plasuje się na 20. pozycji.

RadioZET.pl/KS