Schlierenzauer wraca na skocznię. Austriak wystartuje w Wiśle

Krzysztof Sobczak
10.01.2017 09:44
Gregor Schlierenzauer
fot. EastNews/Reporter

Po ponadrocznej absencji Gregor Schlierenzauer znów wystartuje w zawodach Pucharu Świata! Swój ponowny "debiut" przeżyje w najbliższy weekend podczas konkursów w Wiśle.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

"Schlieri" po raz ostatni pojawił się na obiektach 3 stycznia 2016 roku podczas Turnieju Czterech Skoczni. W Innsbrucku zaprezentował się jednak fatalnie, nie przebrnął pierwszej serii, a po zawodach wyznał, że musi zrobić sobie przerwę, gdyż stracił motywację do dalszego uprawiania sportu.

27-letni Austriak, jeden z najbardziej utytułowanych skoczków w historii i rekordzista pod względem wygranych konkursów Pucharu Świata, zapowiedział przed startem sezonu, że zamierza wrócić. Latem zerwał jednak więzadła krzyżowe i musiał zweryfikować swoje plany. Teraz znalazł się w kadrze na zmagania w Wiśle, więc jego ponowny debiut jest przesądzony.

Gregor Schlierenzauer pięciokrotnie triumfował przed polską publicznością, ale wszystkie te zwycięstwa odniósł na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Oprócz niego w Wiśle pojawią się: Michael Hayboeck, Stefan Kraft, Manuel Fettner, Andreas Kofler, Markus Schiffner oraz Daniel Huber.

Konkursy w Wiśle odbędą się w dniach 14-15 stycznia