Zamknij

PŚ w Willingen: Znamy skład Polaków na kolejne zawody. Dolezal powiększył drużynę

02.02.2020 14:57
Michal Dolezal
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Puchar Świata w skokach narciarskich w Willingen: Poznaliśmy SKŁAD Polaków na kolejne zawody PŚ. Michal Dolezal zdecydował się dowołać siódmego biało-czerwonego skoczka do drużyny. Sprawdź, jaki jest SKŁAD Polaków na konkursy PŚ w Willingen!

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Reprezentacja Polski w skokach narciarskich powiększyła kwotę startową w Pucharze Świata do siedmiu zawodników. Trenerowi biało-czerwonych, Michalowi Dolezalowi, umożliwiła to dobra postawa w ubiegłym tygodniu Klemensa Murańki, który w Pucharze Kontynentalnym w Sapporo kończył zawody na kolejno pierwszym i drugim miejscu. Przed konkursami w Willingen czeski szkoleniowiec zdecydował się wykorzystać pełną kwotę.

SKŁAD Polaków na konkursy Pucharu Świata w skokach w Willingen

Do Niemiec pojedzie dokładnie ta sama szóstka, która w sobotę i niedzielę startowała w PŚ w Sapporo (Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka i Andrzej Stękała) plus Jakub Wolny.

Wolny w ostatni weekend nie startował nigdzie. Skoczek postawił na spokojny trening w Polsce wraz z Grzegorzem Sobczykiem.

Warto wspomnieć, że trener Dolezal nie miał zbyt dużego pola manewru, jeśli chodzi o powołanie siódmego zawodnika do składu. W weekend biało-czerwoni z kadry B mieli okazje udowodnić swoją dobrą dyspozycję w konkursie Pucharu Kontynentalnego w Planicy, jednak nawet tam spisywali się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Najlepszy Maciej Kot uzbierał zaledwie 54 punkty, sześć oczek zapisał na swoim koncie Kacper Juroszek, pięć Paweł Wąsek, natomiast jeden - Adam Niżnik. Stefan Hula i Tomasz Pilch dwukrotnie nie zakwalifikowali się nawet do serii finałowej.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl