Zamknij

Ryoyu Kobayashi odebrał Kamilowi Stochowi rekord skoczni w Planicy [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
24.03.2019 12:55
Ryoyu Kobayashi pobił rekord skoczni w Planicy
fot. Twitter/scren

Kamil Stoch po dwóch latach stracił rekord skoczni w Planicy. W pierwszej serii konkursowej finałowych zawodów sezonu 2018/2019 jego osiągnięcie poprawił Ryoyu Kobayashi. Zobacz lot Japończyka.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Kamil Stoch rekord Letalnicy ustanowił 25 marca 2017 roku. Trzykrotny mistrz olimpijski w konkursie drużynowym poszybował na 251,5 metra i chociaż lekko podparł lądowanie, został on zaliczony i uznany za oficjalny. Przetrwał niemal dokładnie dwa lata.

W niedzielę, w finale sezonu 2018/2019, rekord skoczni w Planicy poprawił zdecydowanie najlepszy skoczek tego cyklu Ryoyu Kobayashi. W pierwszej serii Japończyk poszybował na 252. metr i jeszcze przyzwoicie wylądował, co dało mu pewne prowadzenie w konkursie.

Ryoyu Kobayashi - sukcesy w sezonie 2018/2019

Ryoyu Kobayashi przypieczętował tym rekordem niemal idealny sezon. Japończyk, jako pierwsze skoczek spoza Europy, sięgnął w tym sezonie po Kryształową Kulę, oraz Małą Kryształową Kulę w lotach, wygrał wszystkie konkursy Turnieju Czterech Skoczni, Raw Air oraz Planica 7. Nie powiodło mu się na mistrzostwach świata w Seefeld, w których nie zdobył żadnego indywidualnego medalu.

RadioZET.pl/KS