MŚ: Nerwowo na linii Martin Fourcade - rosyjscy biathloniści [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
10.02.2017 16:00
Sztafeta mieszana
fot. PAP/EPA

Rosyjscy biathloniści nie podali ręki Martinowi Fourcade'owi podczas ceremonii wręczenia medali w pierwszej konkurencji mistrzostw świata w austriackim Hochfilzen - sztafecie mieszanej. Francuz zrewanżował się opuszczając podium w chwili, gdy wchodzili nań Rosjanie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Sztafetę mieszaną wygrali Niemcy, wyprzedzając Francuzów i Rosjan. Fourcade, lider klasyfikacji generalnej PŚ, wystąpił na ostatniej zmianie, ale rozpoczynając bieg doprowadził do upadku Rosjanina Aleksandra Łoginowa. Na finiszu po zaciętej walce o srebro wyprzedził Antona Szypulina.

Zobacz także

Po biegu Szypulin miał pretensje do Fourcade'a. - Nasza reprezentacja to jedna wielka rodzina i jeśli ktoś zachowuje się niewłaściwie w stosunku do jednego z nas, to odczuwam przykrość - powiedział Rosjanin, wskazując na "niesportowe gesty ekipy Francji" wobec Łoginowa.

Fourcade replikował, że nie popełnił faulu. - Nie uczyniłem nic złego Łoginowowi. Gdybym to zrobił, drużyna Francji nie zostałaby sklasyfikowana na drugim miejscu - podkreślił.

- W ostatnich dniach na portalach społecznościowych obrzucono mnie obelgami, ale mam to gdzieś. Jest mi smutno, że dziś nie mówimy o sporcie, ponieważ oni odmówili mi podania ręki - dodał.

Najlepszy biathlonista ostatnich lat nie kryje swojej niechęci do rosyjskich rywali, szczególnie Łoginowa, który pod koniec ubiegłego roku wrócił do rywalizacji po dyskwalifikacji za doping.

Kilka dni przed początkiem imprezy w Hochfilzen rosyjska federacja biathlonu zamieściła na portalu społecznościowym zdjęcie Łoginowa z medalami wywalczonymi w styczniowych mistrzostwach Europy w Dusznikach-Zdroju, a Fourcade skomentował fotografię słowami: "I miał dwa lata zawieszenia za EPO. Nie zapominajcie o jego najważniejszym trofeum". Wpis został później skasowany.

RadioZET.pl/PAP/KS