Jest kandydat na trenera polskich skoczków. To on zastąpi Horngachera?

Andreas Nicolaides
26.02.2019 12:45
Stefan Horngacher
fot. Mateusz Jagielski / EastNews

Stefan Horngacher po sezonie może przestać pełnić funkcję trenera polskich skoczków narciarskich i objąć kadrę Niemiec. Z tego powodu Polski Związek Narciarski rozgląda się za jego następcą. Kandydatem jest Ronny Hornschuh.

Ronny Hornschuh to aktualny trener reprezentacji Szwajcarii. W tym sezonie Niemiec dał się poznać światu dzięki świetnej pracy z Killianem Peierem - rewelacją MŚ w Seefeld. 23-letni Szwajcar zdobył brązowy medal w konkursie na skoczni dużej i jest jednym z faworytów do triumfu na skoczni normalnej.

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

O możliwości zatrudnienia Hornschuha w kadrze Polski serwis sport.pl zapytał Adama Małysza, dyrektora PZN. - Znam bardzo dobrze, tylko nie wiem, czy po sukcesie ze Szwajcarią chciałby odejść - powiedział legendarny "Orzeł z Wisły".

Hornschuh przed laty współpracował z Horngacherem na zapleczu niemieckiej kadry. Obaj znani są z zamiłowania do korzystania z technologii i wprowadzania nowinek technicznych. To czyni z Hornschuha dobrego kandydata do kontynuowania strategii obranej przez Horngachera.

Stefan Horngacher przejmie kadrę Niemiec?

Austriacki trener wciąż nie podjął ostatecznej decyzji, ale wszystko wskazuje na to, że zajmie miejsce Wernera Schustera i obejmie niemiecką kadrę. Z biało-czerwonymi Horngacher związany jest od 2016 roku. Pod jego wodzą Polacy wywalczyli mistrzostwo świata w drużynie, wygrali Puchar Narodów, zdobyli brązowy medal MŚ w lotach i brązowy medal igrzysk olimpijskich. Do tego doszły m.in. indywidualne triumfy Kamila Stocha w Turnieju Czterech Skoczni, Pucharze Świata i na igrzyskach olimpijskich.

RadioZET.pl/Sport.pl/AN