Zamknij

Raw Air: Stephan Leyhe z dystansem podszedł do swojego upadku [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
10.03.2019 11:16
Upadek Stephane'a Leyhe w Raw Air
fot. Instagram/Stephane Leyhe

Niemiecki skoczek narciarski Stephan Leyhe zaliczył groźnie wyglądający upadek podczas sobotniego konkursu drużynowego cyklu Raw Air w Oslo. Po zawodach 27-latek skomentował to zdarzenie. Wykazał się przy tym dużym dystansem do siebie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Konkurs drużynowy Raw Air 2019 w Oslo odbywał się w wietrznych warunkach. Podmuchy momentami dochodziły do 6 m/s, a jury puszczało zawodników przy uśrednionym pomiarze na poziomie 1.7-1.8 m/s.

Raw Air 2019: Upadek Stephane'a Leyhe - komentarz skoczka

Stephan Leyhe pofrunął na 132. metr, ale przy podejściu do lądowania "rozhuśtało" go, co spowodowało upadek. Niemiec uderzył twarzą w zeskok, podrapał się, potłukł i kulając opuścił obiekt. Wyglądało to bardzo groźnie, ale na szczęście skończyło się tylko na strachu, o czym najlepiej świadczy jego wpis na Instagramie.

"Tak miękko tutaj. Wezmę sobie krótką drzemkę. Nie było to lądowanie na które liczyłem, ale nic mi nie jest" - napisał skoczek.

W niedzielę odbędzie się trzecia odsłona norweskiego cyklu. Relacja na żywo w konkursu indywidualnego Raw Air w Oslo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/KS