Dziś kolejny konkurs Raw Air 2020. Wreszcie mamy dobre wieści

09.03.2020 09:44
Lillehammer, GODZINA
fot. PAP/EPA

Prognozy pogody wskazują, że aura nie powinna komplikować poniedziałkowego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lillehammer. Zawody zastąpią odwołaną w niedzielę imprezę w Oslo. Kiedy i o której godzinie Raw Air w Lillehammer? Po piątkowych kwalifikacjach i sobotnim konkursie drużynowym liderem Raw Air jest Niemiec Constantin Schmid.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Na olimpijskim obiekcie wystąpią ci zawodnicy, którzy wywalczyli awans do konkursu w piątkowych kwalifikacjach. W ekipie biało-czerwonych będą Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot i Jakub Wolny.

W tym konkursie nie może wystąpić powołany do zespołu w niedzielę w trybie pilnym Paweł Wąsek, gdyż nie uczestniczył w piątkowych kwalifikacjach. Siódmy zawodnik w ekipie trenera Michala Dolezala walkę o prawo startu w konkursie w Lillehammer rozpocznie podczas wtorkowych kwalifikacji-prologu zaplanowanego na godz. 15.45. Obok piątki, która wystąpi w konkursie w poniedziałek, we wtorek walkę o prawo startu w zawodach stoczy Wąsek i Aleksander Zniszczoł, któremu ta sztuka się nie udała w piątkowych kwalifikacjach.

Lillehammer - GODZINA, program skoków w poniedziałek

  • 12:30 - Odprawa techniczna
  • 14:45 - Oficjalny trening
  • 17:15 - Pierwsza seria konkursowa

Poniedziałkowy konkurs w Lillehammer będzie trzecią odsłoną norweskiego turnieju Raw Air. Liderem Raw Air po trzech skokach jest Niemiec Constantin Schmid, ale w czołówce różnice są minimalne. Zajmujący siódme miejsce Stoch traci do Schmida 8,5 pkt, a dziewiąty Żyła - 11,5 pkt.

Klasyfikacja Raw Air 2020: Na którym miejscu Polacy? [TABELA]

Raw Air jest rozgrywany na skoczniach w Oslo, Lillehammer, Trondheim i mamucie w Vikersund, na których odbędą się łącznie cztery konkursy indywidualne i dwa drużynowe. Do klasyfikacji generalnej cyklu pod uwagę będą brane noty uzyskane we wszystkich zawodach, a także czterech seriach kwalifikacyjnych, zwanych prologami. Zwycięzca otrzyma 60 tysięcy euro.

Lillehammer - konkurs na żywo na sport.radiozet.pl. Początek o godz. 17.15.

RadioZET.pl/PAP/AN