Raw Air: Kraft wygrywa w Oslo i obejmuje prowadzenie w PŚ

Dominik Gołdyn
12.03.2017 16:03
Wellinger
fot. PAP/EPA

Stefan Kraft wygrał niedzielne zawody indywidualne na Holmenkollen w Oslo. Piotr Żyła był jedynym Polakiem, który znalazł się w czołowej dziesiątce. Kamil Stoch utracił prowadzenie w klasyfikacji Pucharu Świata.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Po pierwszej serii niedzielnego indywidualnego konkursu Pucharu Świata w norweskim Oslo najwyżej sklasyfikowanym z biało-czerwonych był Kamil Stoch, który uzyskał 126 m i plasował się na piątej pozycji.

Prowadził Niemiec Andreas Wellinger (133,5 m), drugi był Austriak Stefan Kraft (139 m), a trzeci Japończyk Daiki Ito (127,5 m). Na dziewiątej pozycji po skoku na odległość 124 metrów znajdował się Piotr Żyła. Dawid Kubacki oraz Maciej Kot po słabych skokach znaleźli się w drugiej i trzeciej dziesiątce. Awansu do serii finałowej nie wywalczył Jan Ziobro zajmując 46. miejsce po skoku na odległość 109,5 m.

Zobacz także

W finałowej serii swoją lokatę po 125,5 m skoku poprawił Maciej Kot. Kolejną słabą próbę na Holmenkollen zaliczył dzisiejszy solenizant Dawid Kubacki. Miejsce w czołowej dziesiątce utrzymał Piotr Żyła (119,5 m). Po ogromnych problemach w locie i wylądowaniu na 114,5 m lider PŚ Kamil Stoch spadł na 22 lokatę.

Konkurs piąty raz w sezonie wygrał Austriak Stefan Kraft i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

RadioZET.pl/DG