Raw Air: Zawody w Trondheim bez udziału publiczności

10.03.2020 19:25
Skoki w Trondheim bez kibiców
fot. PAP/EPA

Zawody w Trondheim w cyklu Raw Air odbędą się bez udziału kibiców. Już wcześniej lekarze apelowali organizatorów o podjęcie takiej decyzji tłumacząc, że zgromadzenie kilku tysięcy osób może wpłynąć na dalsze rozprzestrzenienie się koronawirusa.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Wiadomość podały największy norweski dziennik „Verdens Gang” i lokalny dziennikm „Adresseavisen” powołując się na telekonferencję, która odbyła się we wtorek wieczorem z udziałem władz Trondheim, organizatorów turnieju i departamentu zdrowia w Oslo.

Wcześniej tego samego dnia ponad stu lekarzy z Trondheim wysłało do władz miasta petycję zdecydowanie prosząc o puste trybuny, lecz władze zapewniały m.in. na łamach „Verdens Gang”, że konkursy odbędą się normalnie i bez większych zakłóceń. Tłumaczono, że ryzyko zarażenia się koronawirusem na otwartym terenie pod skocznią Granasen jest podobne jak na ulicy w centrum miasta.

Raw Air 2020 - KLASYFIKACJA generalna: Kamil Stoch liderem!

We wtorek wieczorem wzrosła jednak w Norwegii liczba osób zakażonych koronawirusem do 277 i departament zdrowia ocenił sytuację jako wyjątkowo dramatyczną i nieprzewidywalną, oceniając że w najbliższych dniach będzie znacznie gorzej.

Rywalizacja w Trondheim rozpocznie się w środę, 11 marca prologiem. Następnego dnia zawodnicy powalczą w konkursie głównym.

RadioZET.pl/PAP, Twitter