Zamknij

Raw Air: Gregor Schlierenzauer po raz pierwszy w karierze nie przebrnął kwalifikacji

Krzysztof Sobczak
15.03.2018 11:06
Gregor Schlierenzauer
fot. imago/Eibner Europa/EAST NEWS

Ponad 200 konkursów, 53 zwycięstwa w Pucharze Świata i... pierwsza wpadka w kwalifikacjach. Gregor Schlierenzauer fatalnie spisał się w prologu w Trondheim i nie wystartuje w czwartkowym konkursie cyklu Raw Air w Trondheim.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Schlierenzauer - jeden z najwybitniejszych

28-letni Austriak jest jednym z najwybitniejszych skoczków w historii. Podobnie jak Adam Małysz nigdy indywidualnie nie stanął na najwyższym stopniu olimpijskiego podium [w swojej kolekcji ma srebro i dwa brązowe krążki, złoto tylko w drużynie - przyp. red], ale jego wyniki w Pucharze Świata muszą robić wrażenie.

Schlierenzauer wystąpił dotąd w 234 konkursach i w ponad 1/3 z nich (88) plasował się w czołowej trójce! Jest rekordzistą pod względem liczby zwycięstw w PŚ (53), a drugi w tej klasyfikacji Matti Nykaenen triumfował "tylko" 46 razy. Trzeci jest Adam Małysz (39).

Raw Air w Trondheim bez Schlierenzauera

O tym, z jak znakomitym skoczkiem mamy do czynienia najlepiej świadczy fakt, że Austriak kwalifikował się do wszystkich konkursów, w których startował. Ta statystyka przestała być jednak aktualna w środę w Trondheim.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

W prologu Raw Air "Schlieri" zaprezentował słabą formę i wylądował na 119,5 m. To dało mu dopiero 53. pozycję i w konsekwencji brak awansu do czwartkowych zawodów. To pierwszy taki przypadek w jego karierze!

Niestabilna forma

Wydawało się, że Gregor Schlierenzauer powoli wraca do swojej najlepszej dyspozycji. W Raw Air ocierał się o pierwszą dziesiątkę, a w klasyfikacji łącznej zajmował nawet miejsce 10. Jeszcze w prologu w Lillehammer był 9., ale w konkursie uplasował się na odległej 25. pozycji. W efekcie spadł na 13. miejsce, a po absencji w czwartek straci jeszcze kilka lokat.

Forma Schlierenzauera nie jest stabilna, ale pojawiły się optymistyczne widoki na przyszłość. Kto wie, czy w przyszłym sezonie Austriaka znów nie będzie wygrywał.

Czwartkowy konkurs w Trondheim rozpocznie się o godz. 17. Relacja na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/KS