Zamknij

Znamy skład reprezentacji Polski na Raw Air. Stoch wygra po raz trzeci?

28.02.2022 22:40

Michal Dolezal ogłosił skład reprezentacji Polski w skokach narciarskich na powracający do kalendarza Pucharu Świata po rocznej przerwie cykl Raw Air. Z czterech wcześniejszych edycji aż dwie wygrywał Kamil Stoch.

Znamy skład reprezentacji Polski na Raw Air
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Raw Air po raz pierwszy zorganizowano w 2017 roku. Norwegowie pozazdrościli Niemcom i Austriakom prestiżowego cyklu i chcieli stworzyć alternatywną imprezę, w której nagrody znacznie przewyższały premie za zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni. Premierową edycję wygrał Stefan Kraft, a kolejne Kamil Stoch, Ryoyu Kobayashi i ponownie Stoch.

Przed rokiem zmagania nie odbyły się z uwagi na obostrzenia wynikające z pandemii COVID-19. Wydaje się, że w tym sezonie rywalizacja dojdzie do skutku, ale z całą pewnością będzie przebiegać w cieniu wojny w Ukrainie, którą swojemu sąsiadowi wypowiedział prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin. W następstwie napaści Norweski Związek Narciarski przekazał w komunikacie, że nie chce, by sportowcy z tego kraju występowali w organizowanych przed Skandynawów zawodach.

Raw Air w cieniu wojny w Ukrainie

"Zarząd Norweskiego Związku Narciarskiego omówił sytuację związaną z rosyjską inwazją na Ukrainę i jej wpływ na zbliżające się zawody Pucharu Świata i mistrzostwa świata w Norwegii. Nasze przesłanie do Rosji oraz jej sportowców jest jasne. Nie chcemy waszego udziału w zawodach, które zorganizujemy" - napisano w oświadczeniu Norweskiego Związku Narciarskiego.

W podobnym tonie wypowiadali się Halvor Egner Granerud i Maren Lundby. Niestety FIS jak dotąd chowa głowę w piasek i nie podjął decyzji o wykluczeniu Rosjan z Raw Air czy z mistrzostw świata w lotach narciarskich w Vikersund. W ramach solidarności z Ukrainą w poniedziałek słynny obiekt Holmenkollen został podświetlony na niebiesko i żółto.

Skład Polski na Raw Air

Aktualnie wygląda na to, że konkursy odbędą się zgodnie z planem, ale ze względu na wspomniane MŚ w lotach cykl Raw Air zostanie skrócony. Nie będzie zmagań w Trondheim i na "mamucie" w Vikersund, a zawodnicy o punkty walczyć będą tylko w Lillehammer i w Oslo.
W poniedziałek trener Michal Dolezal ogłosił skład reprezentacji Polski na norweską część Pucharu Świata. W Raw Air wystąpią: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek, Stefan Hula i Kacper Juroszek.

loader

RadioZET.pl.skijumping.pl