Raw Air 2019 - prolog w Oslo: Pogoda może storpedować kwalifikacje

Krzysztof Sobczak
08.03.2019 10:20
Prolog Raw Air w Oslo może zostać storpedowany przez pogodę
fot. Lukasz Szelag/REPORTER/EastNews

Piątkowym prologiem w Oslo ruszy trzecia edycja norweskiego cyklu Raw Air. Plany organizatorom może pokrzyżować pogoda, gdyż na wieczór zapowiadany jest bardzo mocny wiatr.

Zagłosuj

Czy Kamil Stoch ponownie wygra Raw Air?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Prognozy na prolog Raw Air 2019 w Oslo nie są optymistyczne. O godzinie 19:30, kiedy rozpoczną się kwalifikacje, podmuchy wiatru mogą dochodzić do 6 m/s, co może uniemożliwić przeprowadzenie rywalizacji. W najlepszym wypadku będzie ona loteryjna.

W norweskim cyklu każdy skok jest ważny, bo do klasyfikacji generalnej zaliczane są wszystkie skoki, jakie zawodnicy oddadzą w ciągu 10 dni. W sumie to aż 16 prób i jedna zepsuta może zaważyć na ostatecznych rozstrzygnięciach.

ZOBACZ TAKŻE: Raw Air 2019: PROGRAM norweskiego cyklu

Meteorolodzy zapewniają, że podczas sobotniego konkursu drużynowego i niedzielnego indywidualnego wiatr nie powinien przekraczać 2 m/s.

Raw Air 2019: Kamil Stoch broni tytułu

To będzie trzecia edycja Raw Air. Pierwszym zwycięzcą był Stefan Kraft, a przed rokiem triumfował Kamil Stoch. Obaj zaliczani są do grona kandydatów do tegorocznego triumfu. Oprócz nich spore szanse mają Ryoyu Kobayashi, Markus Eisenbichler, Karl Geiger czy Dawid Kubacki. Sporą niewidomą jest postawa gospodarzy - Andreasa Stjernena, Johanna Andre Forfanga i Roberta Johanssona.

Relacja na żywo z prologu w Oslo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/KS