Raw Air: Pijani polscy kibice zakłócili spokój skoczków. Interweniował Horngacher

Krzysztof Sobczak
13.03.2019 10:33
Pijani polscy kibice zakłócili spokój skoczków
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Grupa pijanych kibiców z Polski zakłóciła spokój Kamila Stocha i spółki podczas konkursów cyklu Raw Air w Oslo - informuje Dominik Formella ze skijumping.pl. W rolę ochroniarza wcielił się trener naszej kadry Stefan Horngacher.

Zagłosuj

Kto wygra cykl Raw Air 2019?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Polscy kibice skoków narciarskich uważani są za najlepszych na świecie. Nie bez powodu organizatorzy norweskiego Raw Air za pośrednictwem Maren Lundby i Daniela Andre Tandego wystosowali specjalne zaproszenie w języku polski skierowane do naszych rodaków. Fani biało-czerwonych licznie stawili się na otwierających turniej konkursach w Oslo. Niestety nie obyło się tym razem bez nieprzyjemnego incydentu.

Raw Air 2019: Kłótnia Horngachera z pijanymi kibicami

Po zmaganiach grupa pijanych polskich kibiców przedostała się w pobliże domków, w których przebywali zawodnicy. Doszło do kłótni i przepychanek.  

- To była dziwna sytuacja. Spośród wszystkich nacji tylko Polska ma ten problem podczas zawodów. Kilku pijanych kibiców dostało się do wioski, w pobliże kontenerów zawodników. Powiedziałem o tym zdarzeniu dyrektorowi Pucharu Świata, Walterowi Hoferowi. Obiecał, że zajmie się tym tematem. Mam nadzieję, że to ostatnia tego typu sytuacja - tłumaczył Horngacher w rozmowie ze skijumping.pl.

Konkursy Raw Air nie należały do najlepszych w wykonaniu polskich skoczków. W zawodach drużynowych biało-czerwoni zajęli 4. miejsce, a indywidualnie najlepszy z nich był Kamil Stoch, który jednak nie zmieścił się w czołowej dziesiątce - był 13.

RadioZET.pl/skijumping.pl/KS