Zamknij

Raw Air 2019: Kamil Stoch skomentował swój słabszy skok w konkursie drużynowym

Krzysztof Sobczak
09.03.2019 16:49
Kamil Stoch skomentował swój słabszy skok w konkursie drużynowym w Oslo
fot. AP/Associated Press/East News

Kamil Stoch nie szukał usprawiedliwienia w loteryjnych warunkach po swoim słabszym skoku w konkursie drużynowy cyklu Raw Air w Oslo. - To ja zawaliłem - przyznał wściekł polski skoczek.

Zagłosuj

Czy Kamil Stoch ponownie wygra Raw Air?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Po skokach Piotra Żyły, Jakuba Wolnego i Dawida Kubackiego reprezentacja Polski była liderem "drużynówki" w Oslo. Przewaga nad Austrią była duża i wynosiła 15 punktów. Jeszcze większe straty mieli Norwegowie, Niemcy i Japończycy.

W czwartej grupie wszystko się jednak przetasowało. Robert Johansson poprawił rekord skoczni lądując na 144. metrze i zapewnił swojej drużynie triumf przed własną publicznością. Bardzo daleko pofrunął też Ryoyu Kobayashi - 138,5 m, a Stefan Kraft uzyskał 127,5 m. Trzykrotny mistrz olimpijski skoczył tylko 112 metrów, co zepchnęło biało-czerwonych na 4. pozycję.

Raw Air 2019: Komentarz Stocha po konkursie drużynowym w Oslo

Po zawodach Stoch był wściekły i nie krył tego przed kamerami Eurosportu. Nie szukał jednak usprawiedliwienia. -  Źle się odbiłem, za późno i potem nie było już szans odlecieć - powiedział w rozmowie z Kacprem Merkiem. - Zawsze patrzę na siebie. To ja zawaliłem, nie wiatr. Nie mogę być zadowolony, zwłaszcza, że słabszy skok znowu przytrafia mi się w drużynie - dodał.

Ten skok sprawił, że Kamil Stoch spadł z 2. na 11. pozycję w klasyfikacji generalnej cyklu Raw Air. W niedzielę okazja do poprawy w konkursie indywidualnym (godz. 14:30).

RadioZET.pl/Eurosport/KS